Kayserito Haber

Yıllık İşletme Cetveli Verilmesi İçin Son Gün 30 Nisan 2018


6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Siciline kayıtlı işletmelerin 2017 yılına ait faaliyet bilgilerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetveli’ni 30 Ni,san 2018 tarihine kadar vermeleri zorunludur.

Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmelere 1046-TL İdari para cezası uygulanması zorunlu bulunmaktadır.

Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin www.sanayi.gov.tr Bakanlığımız web sayfasından girilmesi gerekmektedir.

Lütfen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası (www.sanayi.gov.tr) e-hizmetler bölümünde bulunan Sanayi Sicil Bilgi (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) sistemini kullanarak işlemlerinizi yapınız.

                Yıllık İşletme Cetveli işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

1-      Öncelikle CİRO bilgisi girilerek sistem AKTİF hale getirilmelidir.

2-      2017 yılı Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tam olarak alınabilmesi için veri alanlarının tam olarak doldurulması gerekmektedir. Bu çerçevede bilgi olmayan alanlara SIFIR (0) girilmesi ve kayıt edilmesi uygun olacaktır. Özellikle, işletmeler ÇALIŞAN BİLGİSİ bölümüne boş alan bıraktıkları için kayıt tamamlama sorunu yaşamaktadırlar. Çalışan sayısı olmayan alanlara SIFIR (usta:0, çırak:0) yazılarak işlem yapılmalıdır.

Zorunlu alanlar doldurulmadan KAYIT yapılmaya çalışılmasında dolayı mükerrer ürün bilgisi oluşmaktadır. Bu nedenle de girilen kayıt “İl Müdürlüğüne gönder” menüsü ile İl Müdürlüğü onayına gönderilememektedir. Bu tür sorunların bildirilmesi halinde veya sistem de yapılan güncelleme ile bu sorun giderilmektedir.

Ayrıca ANKET doldurunuz.

***********************************************************

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden edinilebilir.

 

Tüm üyelerimize duyurulur.

 

Saygılarımızla…