Kayserito Haber

SÜT, ET VE TEKNOLOJİLERİ ÖZEL BÖLÜMÜ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HAYVANCILIK FUARI


YER:  FUAR İZMİR

 

TARİH: 01-04 ŞUBAT 2018

 

Orion Fuarcılık ev sahipliğinde düzenlenen, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk dört tarım fuarından biri olma özelliğini taşıyan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, tüm dünyada hızla gelişen süt ve et sektörlerine yönelik; süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, işleme, dolum, soğutma, depolama, lojistik ve ambalaj konularına yenilikçi çözümler üreten firmaları ve nitelikli ziyaretçileri 2018 yılında ilk kez “Süt, Et ve Teknolojileri Özel Bölümü’nde buluşturmaya hazırlanıyor.

2017 yılında A, B ve C hollerinde 90 bin metrekare alanda düzenlenen Agroexpo, 2018 yılında 110 bin metrekarede, 4 ayrı holde  (A,B,C,D ) seçkin firmalara ev sahipliği yapacak.

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok firmanın süt, süt ürünleri, et, et ürünleri, süt ve et teknolojileri ve ambalaj ekipmanları ürünlerini sergileyeceği özel bölüm, sektöre yönelik son gelişmelerin, kaliteli ürünlerin ve çözüm önerilerinin sergilendiği bir platform niteliği taşıyacak.

Süt, Et ve Teknolojileri Özel Bölümü’nde peynir üreticileri de bir araya gelecek. Önde gelen şirketlerin dahil olacağı sunumlarla, Türkiye’de üretilen tüm peynir çeşitleri tüketicinin beğenisine sunulacak. Bununla birlikte Türkiye’deki tüm ticaret odaları, borsaları ve sanayi odaları ile yöresel peynirlerin tanıtılması konusunda işbirliği yapılacak ve 81 ilin bu önde gelen kurum ve kuruluşları bölgesel peynirlerini tanıtma fırsatını yakalayacak. Sektörün lider fuarı, katılımcı sayısını da bu özel holüyle birlikte 729’dan 1000’e yükseltmeyi hedefliyor.

Yerli ve yabancı firmaların 60 ülkeden 285 bin ziyaretçi ile buluşması öngörülmekle beraber, düzenlenen ziyaretçi organizasyonları ile Türkiye’nin bütün bölgelerinden ve yurtdışından üreticilerin ve sektör temsilcilerinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.agroexpo.com.tr/guncel-haberler/sut-et-ve-teknolojileri-agroexpoda/  bakabilirsiniz.

Saygılarımızla…