Kayserito Haber

Marketek Market Ve Mağaza Ekipmanları Fuarı


YER : Ankara Congresium Fuar Alanı

TARİH: 28 - 30 EYLÜL 2017

 

Gelişen teknoloji ile tüketicilerin zevklerine yönelik ekipmanların kullanılması, alışverişi sadece bir ihtiyaç olmaktan kurtarıp aynı zamanda bir hobi haline getirmiştir.

Mağaza ve Market tasarımı, sanatın, antropolojinin ve ticaretin bileşimidir. Bilinçli ekipman kullanımının artması, üretici firmaların, tüketicilerin görünüme verdiği değer doğrultusunda, yeni tasarımlar oluşturmasına yönlendirmiştir.

Bugün market ve mağazaların büyük bir çoğunluğu, son tüketiciye hitap eden tasarımlardan ziyade, kendi anlayışlarına göre düzenleme yapmaktadırlar. Perakendeciliğin, sadece bir verimlilik ya da dekorasyon işi olmamakla beraber müşteri ihtiyacına odaklanmayı gerektiren ama aynı zamanda estetik ve eğlenceli bir deneyim yaşatmayı amaçlayan bir iş olarak ele alınması gerekmektedir.

Tüketiciler, alışveriş yaparken “görme, hissetme, deneme, satın alma” prensibine bağlı kalmaktadırlar. Tüketicilere bir keşif duygusu yaşatan deneyimler, satış oranlarının artmasında önemli bir fayda sağlamaktadır.

Teknolojiyle beraber büyüyen sektörde, yeni iş ortaklıklarının kurulması ve son kullanıcıya hitap eden Zincir Mağaza ve Marketler ile Türkiye’nin önde gelen Alışveriş Merkezleri’nin ihtiyaçlarına cevap bulabilmeleri için, Fuar Düzenleme Kurulu olarak, tüm tarafları kendilerine sunulan bu fırsatı değerlendirmeleri için fuarımıza davet ediyor, katılımlarını bekliyoruz.

Saygılarımızla…

 

Birsen KOCA

Kayseri Ticaret Odası İç Ticaret Birimi

birsen.koca@kayserito.org.tr

0352.2224528/147