Kayserito Haber

KOBİGEL - KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KTO’ DA YAPILDI


Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kayseri İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı Kayseri Ticaret Odası (KTO) ev sahipliğinde KTO Konferans Salonu’nda yapıldı.


Toplantıya; KTO Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Alkan, KOSGEB Başkanlık Koordinatörü Celal Hatipoğlu, KOSGEB Kayseri İl Müdürü Ahmet Özbekler ile çok sayıda davetli katıldı.


Toplantıda KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile ilgili bilgilendirmede bulunan KOSGEB Kayseri İl Müdürü Ahmet Özbekler katılımcılara KOBİGEL Destek Programı ile ilgili detayları aktardı. Özbekler, “Ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin artırılması, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi düşüncesiyle hazırlanan projelerin desteklenmesi amacıyla geliştirilen destek programının hedef kitlesi; 250’den az çalışanı istihdam eden, net satışı 40 milyon TL’nin altında olan Kobilerdir. 2018/1 KOBİGEL Proje Çağrısının kapsadığı öncelikli sektörler, illerde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörleri ve yazılım sektörüdür. Bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler tabii ki diğer başvuru şartlarını da taşımakla birlikte Destek Programına başvurabilirler” diye konuştu.


Programın Türkiye genelinde imalat sektörü için 500 milyon TL, yazılım sektörü için ise 200 milyon TL destek bütçesi olduğunu belirten Özbekler,  “Gelişim Destek Programıyla ilgili detayları aktararak “Aklınızdaki projeyle KOSGEB’e gelin, KOBİGEL ile desteklensin” çağrısı yaptı.

 

 KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı Slaytı için TIKLAYINIZ.