Kayserito Haber

KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ DUYURUSU


Değerli Üyemiz,

 

“KOBİ Destek (Nefes) Kredisi” Başvuruları 20 Eylül 2018 Perşembe Günü Başlamıştır.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucu KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası ile anlaşma sağlandığını bildirilmiştir.

 

Bu çerçevede;

 

1.            “KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ” kapsamında gerçekleşecek kredi kullanımları, ilk 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık %1,85’dir.

2.            Bankalar sadece KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf/komisyon/ücret talep etmeyecektir.

3.            Kredi kullanmak isteyen üyelerimizin öncelikle Odamızdan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir” ibareli faaliyet belgesi alması gerekmektedir.

 

Kredi müracaatlarının değerlendirilmesi, başvuru yapılan banka tarafından yapılmaktadır.

 

Konuya ilişkin olarak ilgili bankalar nezdinde kredi süreçlerinde yaşanan sıkıntıların, Odamızın info@kayserito.org.tr adresine bildirilmesi halinde konu, ilgili makamlara iletilecektir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.