Kayserito Haber

İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı


 YER: ANFAŞ EXPO CENTER, Uluslararası Fuar Merkezi

 

TARİH: 04 - 07 EKİM 2017

 

Türkiye’nin en kalabalık 5.şehri olan Antalya , yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük 6. şehridir. Mersin, Konya, Isparta, Karaman, Burdur ve Muğla ile komşudur ve yaklaşık 10 milyonluk bir hinterlanta sahiptir. Dünyanın en fazla  yıldızlı otel ve turistlik işletmelerinin bulunduğu kent olan Antalya, adeta uluslararası etkinlik ve organizasyonlar başkenti konumundadır.

Antalya Uluslararası Havalimanı’na; Avrupa, Rusya, Türkî Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’dan 130′ un üzerinde şehirden, direkt veya bağlantılı olarak  250’nin üzerinde sefer ulaşmaktadır. Ayrıca her sezon, İstanbul- Antalya arası düzenli olarak 20’den fazla tarifeli sefer, diğer şehirlerden de düzenli direkt seferler bulunmaktadır. Antalya yılda 10 Milyon’dan fazla turist çekmektedir. Antalya’dan Dünyanın 500 farklı noktasına uçuş yapılabiliyorsunuz. Antalya Atatürk Uluslararası Havalimanı Yaz dönemi 300 günlük ortalama uçuş kapasitesine sahiptir.

Bugün Antalya ya 4 saat uçuş mesafesinde 2 milyara yakın bir nüfus bulunmaktadır. bu anlamda bir köprü görevi görebilecek potansiyele sahiptir. Dünyanın en keyifli şehirlerinden biri olan Antalya’nın nüfusu 2,5 Milyona yakındır. Antalya’da 50.000 yabancı yaşamaktadır. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük 6. ilidir. Ortadoğu, Balkanlar, Avrupa ve Afrikayı bağlayan mükemmel bir lokasyona,  stratejik öneme sahiptir.

CME Construction Machinery Exhibition, Antalya İş,İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı 04-07 Ekim 2017 tarihleri arasında 40.000 m² iç 35.000 m² dış alana sahip yenilenen binası ve uluslararası standartlardaki en yeni fuar merkezi ANFAŞ EXPO CENTER, uluslararası fuar merkezinde gerçekleşecek.

CME, Construction Machinery Exhibition, Antalya İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı Akdeniz Bölgesi başta olmak üzere, Ege, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden gelecek profesyonel  ziyaretçileri ile bölgenin en önemli iş buluşması olacaktır.

Mevsim normallerine göre son 10 yılda Antalya’nın fuarın yapılacağı dönemde ortalama sıcaklığının 26-27 derece aralığında olması beklenmektedir. Bu aynı zamanda fuarı ziyaret edecek profesyonellere kısa bir tatil molası anlamına da geliyor. Antalya CME Fuarı bu özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Özellikle Antalya , inşaat sektörünün en hızlı geliştiği şehirlerin başında geliyor, bölgenin lideri konumundaki şehir, hem sanayi, turizm, tarım üçlüsünün en yoğun olarak başarıyla sürüklediği bir ekonomik potansiyele sahip.

CME , Construction Machinery Exhibition; Uluslararası İş ve İnşaat Makineleri Fuarı 04-08 Ekim 2017 tarihleri arasında yenilenen yüzüyle, sıradışı görüntüsüyle 40.000 m² kapalı alan ve 35.000 m² açık alanda hizmet verecek olan Antalya Anfaş Expo Center’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

İş ve İnşaat Makinaları sektörünün önemli firmalarının yanısıra CME Construction Machinery Exhibition, İş ve İnşaat Makinaları Fuarı, aralarında Beton Makinaları ve Ekimanları, Asflat Makinaları ve Ekipmanları, Tünel Makinaları ve Ekipmanları, Kaldırma Ekipmanları ve Makinaları, Maden Makinaları ve Ekipmanları, Taşıma Makinaları ve Ekipmanları ile İş Makinaları Yedek Parçaları üreticilerinin de ürün ve hizmetlerinin iç ve dış pazara rahatlıkla açabilecekleri önemli bir iş platformudur.

Klasik İş Makinaları Fuarcılığının dışında bir vizyona sahip olan CME , Construction Machinery Exhibition, İş ve İnşaat Makineleri Fuarı , İş Makinası üreticilerimizi 2023 Vizyon ve hedefleri doğrultusunda özellikle İş Makinaları sektörünün tartışmasız en büyük hedef pazarlarının başında gelen Afrika pazarı başta olmak üzere, Ortadoğu, Orta Asya ve Balkanların seçkin karar vericileri, makine ve ekipman ithalatçıları, büyük inşaat firmaları ve müteahhitleri ile güzel ülkemizin fırsatlarla dolu köşesi Antalya’da buluşturuyor.

Aralarında Togo, Burkina Faso, Sierra Leone, Etiyopya, Nijerya, Gana, Cezayir, Uganda, Cibuti, Nijer, Benin, Cezayir, Mısır, Zambia , Umman, Irak, Afganistan, İran, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan gibi iş makinaları sektörünün en özel pazarlarının en seçkin iş adamları , İş ve inşaat makinaları sektörünün büyük alıcılarını Antalya Anfaş Expo Center’da Türkiye İş ve İnşaat Makinaları ve Ekipmanları üreticileri ile buluşturuyor.

Bu özel iş platformunda, bu sıradışı fuar organizasyonunda siz de iş ve inşaat makinaları sektörünün ihracat yolculuğuna katkı vermek, ürün ve hizmetlerinizi , makine ve ekipmanlarınızı Afrika pazarının seçkin alıcılarıyla, Ortadoğu pazarının önemli karar vericileriyle, Balkanlar ve Kafkasların büyük iş makinaları ithalatçılarıyla buluşturmak için CME, Construction Machinery Exhibition, Uluslararası Antalya İş ve İnşaat Makinaları Fuarı’nda yerinizi alın.

Ayrıntılı bilgi için http://bosphorusexpo.com/antalya-fuar-hakkinda bakabilirsiniz.

Saygılarımızla…

 

Birsen KOCA

Kayseri Ticaret Odası İç Ticaret Birimi

birsen.koca@kayserito.org.tr

0352.2224528/147