Başkan Gülsoy’dan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

11 Mart 2019 , Pazartesi 19:46

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Gülsoy, 8 Mart’ın; kadınların eşitlik, kalkınma ve uygun koşullarda yaşam sürmek adına sahip oldukları hakları dile getirdikleri önemli bir gün olduğunu belirtti.

Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden birinin kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçüldüğünü ifade eden Gülsoy, “Türk kadını tarihin her döneminde ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla adından söz ettirmiş; sosyal ve ekonomik hayatın her alanında rol alarak, toplumda her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Türkiye’de Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren kadının siyasi ve toplumsal hayattaki konumunun güçlendirilmesine yönelik önemli adımlar atılmış, Batılı ülkelerin pek çoğundan önce ülkemizde kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasıyla da ülkemizde kadına verilen değer ortaya konulmuştur.” dedi.

Başkan Gülsoy, açıklamasını şu ifadelere yer verdi:

“Sahip oldukları hakları en iyi biçimde kullanarak ülkemizin gelişmesinde büyük katkıları olan ve bilimden siyasete, kültür-sanat alanından iş dünyasına birçok alanda başarılarıyla adından söz ettiren kadınlar, geleceğe ilişkin en büyük güvencemizdir. Üstlendiği her rolü layıkıyla yerine getirilen kadınların özellikle iş dünyasında daha fazla yer almaları gerektiğine inanıyor, bu kapsamda kadın girişimci sayısının artması adına yapılacak çalışmaları desteklediğimizi de ifade etmek istiyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum"