Kayserito Haber

FIRAT KALKANI BÖLGESİNE RAMAZAN GIDA YARDIMI KAMPANYASI


 T.C. KAYSERİ VALİLİĞİ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden odamıza gönderilen yazıda Fırat Kalkanı Bölgesine Ramazan Gıda Yardımı Kampanyasına ilişkin bilgiler yer almaktadır.

 

“Fırat Kalkanı harekâtıyla; Suriyeliler için can güvenliği sağlanarak, yaşanabilir bir bölge Devletimiz tarafından oluşturulmuştur.

Fırat Kalkanı Operasyon bölgesinde yaşayan ve ülkemizden geri dönen Suriyeli kardeşlerimiz için kum gıda ve temizlik malzemesine ihtiyaç duyulmuştur.

Kayseri, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, muhtaç ve mağdur durumunda olan Suriyelilere yardım için her türlü desteği sağlamış ve sağlamaya da devam etmektedir.

Bu amaçla; Suriyeli kardeşlerimiz için ‘Fırat Kalkanı Bölgesine Ramazan Gıda Yardımı’ Kampanyası Vali Yrd. V. Sayın Zekeriya Güney başkanlığında kurulan yardım komisyonu tarafından başlatılmıştır.

Başlatılan bu yardım kampanyasında;

1.            Sekretaryası  Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

2.            İl Müftülüğü - Diyanet Vakfı sorumluluğunda gıda ve nakdi bağışlar (zekat, fitre, sadaka v.b) toplanacaktır.

3.            Gerçek ve tüzel kişiler İl Müftülüğü - Diyanet Vakfı hesap numaralarına bağış yapabileceklerdir.

4.            Sivil toplum kuruluşları bu kapsamda topladıkları nakit yardımı bölgeye ulaştırmak üzere İl Müftülüğü - Diyanet Vakfı hesap numaralarına aktarabileceklerdir.

5.            Yapılan yardımlar, Kilis’te bulunan ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından kurulan Çobanbey Lojistik Deposunda toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

6.            Yapılan ayni ve nakdi yardımların listesi haftalık olarak Cuma günleri Valilik İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 0352 222 16 91 numaralı faks numarasına veya kavserimdr@afad.gov.tr kurumsal eposta hesabına bildirilecektir.

7.            Tüm yardım faaliyetleri 2860 sayılı Yardım Toplama Kanuna göre yapılacaktır.”

 

Fırat Kalkanı Operasyon Bölgesinde yaşayan ve Ülkemizden geri dönen Suriyeli kardeşlerimize yönelik, Valilik, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İlimiz Müftülüğü tarafından Düzenlenen Fırat Kalkanı Bölgesine Ramazan Gıda Yardımı kampanyası için açılan hesap numarası aşağıda sunulmuştur

 

Hesap adı            : Fırat Kalkanı Bölgesine Ramazan Gıda Yardımı hs.

Banka Şub           : TC. Ziraat Bankası Kocasinan Şubesi- 1733 şb

Hesap No            : 40064016-5005

 

İBAN NO             : TR92 0001 0017 3340 0640 1650 05

 

Üyelerimize önemle duyurulur.