Türkiye–Belarus İş Forumu

10 Nisan 2019 , Çarşamba 10:56


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK)’ten Odamıza iletilen yazıda, Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko’nun ülkemize yapacağı resmi ziyaret kapsamında, 16 Nisan 2019 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara’da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1, Söğütözü – ANKARA) Türkiye–Belarus İş Forumu düzenleneceği bildirilmektedir.


Tarım, otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalürji, tekstil, makine, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik imalatı alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Belarus gıda ve tarım ürünleri ihtiyacının yüzde 90’dan fazlasını kendi üretimi ile karşılamaktadır. Belarus’ta geleneksel sektörlerin yanı sıra, bilgi teknolojileri ve bilişim sektörü de büyük gelişme kaydetmiştir. GSYİH’da bilişim sektörünün payı yüzde 5’ten fazla olup, dünyanın en iyi 100 outsourcing firması arasında 7 Belarus firması bulunmaktadır. Ülkede ayrıca bankacılık ve finans, turizm, lojistik, sağlık ve diğer birçok alanda önemli pazar olanakları mevcuttur.


Söz konusu foruma katılmak isteyen üyelerimizin, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 18.00’e kadarhttps://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/902/12695 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


İlgililere duyurulur,