Estonya Girişimcilik ve Bilgi İletişim Teknolojileri (ICT) Heyeti Ziyareti ve Latitude 59 Katılımı

10 Nisan 2019 , Çarşamba 10:48

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan alınan bir yazıda DEİK/Türkiye – Estonya İş Konseyi ve Enterprise Estonia iş birliğiyle 16-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Tallinn/Estonya'ya bir girişimcilik ve bilgi iletişim teknolojileri(ICT) heyeti ziyareti gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Program çerçevesinde Estonya'nın en önemli girişimcilik ve ICT etkinliği olan Latitude59'a indirimli katılım imkânı sağlanacağı belirtilmiştir.


Latitude59 Programı kapsamında gerçekleştirilecek konferanslar, konuşmalar, girişimcilerin gerçekleştireceği 'Pitching' oturumları ve yatırımcı oturumlarına katılım imkânı bulunacağı aktarılırken Estonya'nın yanı sıra BALTIK bölgesi ve İskandinavya'dan önde gelen girişimciler ve dijital teknoloji yatırımcıların katılım sağlayacağı etkinliğe her sene 2000 civarında konuk katıldığı ifade edilmiştir. 2019 programı kapsamında ana temanın 'Gelecek Teknolojileri' olarak belirlendiği Latitude59 programında teknoloji eğitimi, etik, yaşam alanları ve yönetim alanlarında teknolojinin etkinliği ele alınacağı bildirilmiştir.


Ziyaret programı kapsamında 15 Mayıs 2019 Çarşamba günü Estonya'nın e-ikamet hizmetinin ele alınacağı E-Estonia Showroom'a bir ziyaret düzenlenmesi planlandığı ve Estonya ekonomisinin gelişiminde bilgi teknolojilerinin rolü, dijitalleşme, kamu ve özel sektör hizmetlerinde bilgi teknolojilerinin kullanımı ve bilgi bilişimleri alanında iş yapma mevzuatı hakkında bilgi verileceği belirtilmiştir.


Ziyaret kapsamında 16 - 17 Mayıs 2019 tarihinde dünyanın her tarafından katılacak önde gelen yatırımcılar ile girişimcilerin bir araya geleceği LATITUDE59 etkinliğine 3 Mayıs 2019 Cuma günü tarihine kadar indirimli katılım imkanı sağlanacağı bildirilmiş olup LATITUDE59 hakkında detaylı bilgi https://latitude59.ee/about adresinde yer almaktadır. LATITUDE59 katılımı için sağlanan indirimli biletler için katılımcı firmalarımızın başvuru formunun doldurulmasını takiben DEİK ile irtibata geçmesi ve promosyon kodunu almaları gerekmektedir.


Girişimcilik ve bilgi iletişim teknolojileri alanında önemli fırsatların bulunduğu Estonya ziyaretine katılmak isteyen firmalarımızın 3 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formunu ve Latitude 59 sitesinden etkinliğe katılım formunu katılım koşulları çerçevesinde eksiksiz doldurmaları önemle ifade edilmiştir.

İlgililere duyurulur,


DEİK katılım formu:

https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/903/12713


Latitude 59 biletleri için kayıt formu:

https://latitude59.ee/tickets/#/Ek: Taslak program ve katılım koşulları notu

Detaylı bilgi için irtibat kişisi:

Sn. Aycan Damalı – DEİK

tel: 0212 339 50 74

e-posta: adamali@deik.org.tr

İlgili Dosyalar

Katilim-kosullari-31a.docx15,50 KBtaslak-program-30b.docx13,30 KB