Kayserito Haber

Bilim Sanayi - Tartı Aletleri İle İlgili Ölçü ve Ayar İşlemleri


Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün 26/04/2018 tarih ve 1493 sayılı yazısı ile “Tartı Aletleri İle  İlgili Ölçü ve Ayar İşlemleri” konulu duyuru metni aşağıdaki gibidir.

Duyuru Metni:

 

04.09.2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” ile 2000 Kg’a kadar olan elektronik tartı aletlerinin muayene ve damgalama işlemleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş “Yetkili Muayene Servisleri”’nce yapılmaktadır.

 

Mezkur yönetmelik gereği yetkili muayene servis belgesi ve personel yetki belgesi talebinde bulunacakların idari eğitim almaları gerekmektedir.

 

Bu kapsamda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Mayıs ayında yapılması planlanan İdari Eğitim duyurusu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Meteoroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanmıştır.

 

Söz konusu idari eğitim başvurularının 02/05/2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki bilgileri içerecek şekilde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne yapılması gerekmektedir.

 

BAŞVURUDA BULUNANIN:

-Adı, Soyadı

-T.C. Kimlik No

-GSM Telefon No

-E-posta

 

Tüm üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla…

 

Birsen KOCA

Kayseri Ticaret Odası İç Ticaret Birimi

birsen.koca@kayserito.org.tr

0352.2224528/147