Başkan Hiçyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul Mobilya Fuarını Ziyaret Etti.

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

09.11.2017-09:14

Kayseri Ticaret Odası yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan KTO Heyeti, Furniture İstanbul-İstanbul Mobilya Fuarında stant açan Oda üyelerini ziyaret etti.

 

İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından MOSDER işbirliği ile CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen yerli ve yabancı çok sayıda firmanın yer aldığı İstanbul Mobilya Fuarını ziyaret eden KTO heyetinde; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, yönetim kurulu üyeleri Selim Merter Temtek, Ersan Özbek, Mustafa İçer, Kemal Olgaç ve Veysel Uslu yer aldı.

 

Furniture İstanbul-İstanbul Mobilya Fuarı ziyaretine ilişkin açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’den Furniture İstanbul Fuarı’na katılan üyeleri, mobilyacıları ziyaret ettiklerini belirtti.

 

Kayseri’de mobilya sektörünün ön planda olduğunu ve üyelerinin mobilya fuarlarına ilgi gösterdiklerini ifade eden Hiçyılmaz, “Yönetim olarak üyelerimizi açmış oldukları stantlarda ziyaret ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da üyelerimizi ziyaret etmiştik. Bu fuarda da kendilerini ziyaret ederek arkalarında Kayseri Ticaret Odası’nın olduğunu hissettiriyoruz.  Bizden herhangi bir talepleri varsa elimizden geleni yapacağımızı onlarla paylaşıyoruz” dedi.

 

Mobilya sektörünün Kayseri ekonomisi için önemine değinen Başkan Hiçyılmaz, “Mobilya sektörü Kayseri için çok önemli, ihracatımızın neredeyse 4’te 1’ini yaptığımız bir sektör. İstihdam bakımından da, sanayi istihdamının yarısına yakın kısmını mobilya sektörü sağlıyor. Mobilya sektörünün gelişmesi Kayseri’nin gelişmesiyle eş değer diye düşünüyorum. Biz ne kadar mobilya sektörünü geliştirebilirsek Kayseri ekonomisini de o kadar çok geliştirme imkânı elde etmiş oluruz. Onun için fuarların çok önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Başkan Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, fuara katılan çok sayıda Kayserili mobilya firmasının stantlarını gezerek, firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

 

DİĞER HABERLER