Başkan Hiçyılmaz Beştepe’de Düzenlenen 3. Turizm Şurası'na Katıldı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

01.11.2017-15:24

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde  düzenlenen 3. Turizm Şurası'na katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşması ile başlayan Şuraya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Hiçyılmaz, 3. Turizm Şurası'nın bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sektörüne yeni bir yön vereceğini ve ekonomik kalkınmada önemli bir fırsat oluşturacağını belirti.


Hiçyılmaz, “Bacasız sanayi diye adlandırdığımız turizm sektörü ekonomimizin can simididir. Daha az yatırımla, kısa sürede daha çok istihdam sağlayan turizm sektörü, çok sayıda sektör ile mal ve hizmet alışverişi içerisinde olan lokomotif bir sektördür. Turizm sektörü günümüzde ülke kalkınmasının vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir” dedi.


Kayseri’nin, tarihi değerleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Erciyes Kış Turizmi Merkezine sahip olduğunu ifade eden Başkan Hiçyılmaz, Kayseri’nin hemen yanı başındaki Kapadokya Bölgesi ile bütünleşen turizm politikalarının içinde yer almasının önemine vurgu yaptı.


Şura sonucunda alınacak karaların ve atılacak adımların hayırlar getirmesini dileyen Hiçyılmaz, “Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kayseri de; tarihi değerleri, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, geleneksel misafirperverliği ve kaliteli hizmet anlayışı ile turizm bakımından önemli bir potansiyele sahiptir. Kayseri’nin üretim ve ticaretin yanı sıra turizm olanaklarından, daha fazla yararlanabilmesi gerekmektedir. Üretimi ve ticareti ile sayılı kentler arasında bulunan Kayseri’nin turizm alanında da ön sıralarda yer alması beklentimizdir.  3. Turizm Şurası, Kayseri’nin turizm açısından yeni avantajlar elde etmesi hususunda önemlidir” diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER