Başkan Hiçyılmaz’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Anasayfa / Haberler / Başkanlık Haberleri

9.01.2018-14:12

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Hiçyılmaz, “Basın, halkın bilgilendirilmesinde ve demokrasinin güçlenmesinde en önemli vasıtalardan biridir” dedi.

 

Hiçyılmaz mesajında, basının güçlü olmasının, ifade özgürlüğünün sağlanması ve kamuoyunun taleplerinin doğru yansıtılması bakımından büyük  önem taşıdığını belirtti.

 

Başkan Hiçyılmaz, “Halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde basın en etkili araçtır. Kayseri’de ve ülkemiz genelinde ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde faaliyetlerini sürdüren tüm basın çalışanlarına, gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Basının, Kayseri’nin kalkınmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan gelişmesinde önemli katkılar sağladığını kaydeden Hiçyılmaz, “Yerel basın kuruluşlarımızın,  büyük bir  özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla sürdüreceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:

 

 

“Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları ve çalışanları, doğru bilgilerin aktarılması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Basın çalışanlarının, ülkemize şimdiye kadar sağladıkları katkıların, insan haklarına saygı, vatan ve millet sevgisi temelinde devam edeceğine inanmaktayım. Zorlu koşullarda görevlerini yerine getirerek toplumun bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan ve büyük katkıları olan tüm basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar diliyorum.”

 

DİĞER HABERLER