Kayserito Haber

Türkiye-Ürdün İş Konseyi Ortak Toplantısı


DEİK / Türkiye-Ürdün İş Konseyi tarafından karşı kanat kuruluşumuz Ürdünlü İş İnsanları Derneği ile ortak organize edilen ‘Türkiye-Ürdün İş Konseyi Ortak Toplantısı’ 4 Eylül 2018 tarihinde River Plaza’da düzenlenecektir. Ürdünlü iş insanlarının da katılım sağlayacağı toplantıda turizm ve inşaat sektörleri temalı oturumlar düzenlenecektir.

Ürdün, Orta Doğu’nun siyasi ve ekonomik açıdan en istikrarlı ülkelerinden biri olarak, gelişmiş altyapı hizmetleri, kalifiye ve ucuz işgücü arzı, Batı normlarına yakın kamu uygulamaları, yabancı yatırımları teşvik etmesi, yüksek eğitim seviyesi ve elverişli iklimiyle yabancı yatırımcılara önemli fırsatlar sunmaktadır. Ürdün’ün Amerika Birleşik Devletleri ile 2010’da ve Kanada ile 2012’de uygulamaya konan serbest ticaret anlaşmaları ülkenin bölgedeki ticaret açısından önemini artırmaktadır.

 

Ürdün’ün Körfez ülkelerine açılan bir kapı konumunda olması, ekonomisinin on yılı aşkın bir süredir büyüme eğiliminde olması, faizlerin düşük seyretmesi, ABD dolarına endeksli sabit döviz kuru, gelişmiş bankacılık sistemi ve uygulamaya konması planlanan mega projeler Ürdün pazarını firmalarımız açısından cazip hale getirmektedir.  

 

Ürdün’e ihracatımızda potansiyel arz eden birçok ürün kategorisi arasında, otomotiv ana ve yan sanayii ürünleri, kozmetik ürünleri, temizlik maddeleri, kağıt, mücevherat, mobilya, ambalaj malzemeleri, inşaat malzemeleri, demir-çelik, doğal taşlar, kablo ve teller, hazır giyim ürünleri, kumaş, tekstik yan sanayii, iş makineleri, elektrikli makineler, plastik işleme makineleri, beyaz eşya, gıda mamulleri gibi ürünler yer almaktadır. 

 

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/704/11272 adresinden 29 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 12:00’a kadar kayıt yapmaları gerekmektedir. 

 

İlgililere duyurulur,