Kayserito Haber

Düzeltme / Türkiye- Vietnam İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri Hk. (11-14 Temmuz 2017)


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan odamıza gelen yazıda, 12 Temmuz 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun başkanlığında Hanoi’de düzenlenecek 7. Dönem KEK (Karma Ekonomik Komisyon) Toplantısı kapsamında 11-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Hanoi’de “Türkiye-Vietnam İş Konseyi Ortak Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri” ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımlarıyla CEO Yuvarlak Masa Toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir.

Söz konusu toplantıda, dünyada yüksek büyüme oranına sahip ülkelerden biri olan Vietnam’ın sunduğu yatırım ve iş fırsatlarına yönelik bilgiler paylaşılacaktır. Türkiye ile Vietnam arasındaki ticaret hacmi ülkenin sunmuş olduğu fırsatlar göz önünde alındığında oldukça düşük kalmaktadır. Vietnam, özellikle altyapı, inşaat, turizm, ilaç ve gıda başta olmak üzere pek çok sektörde önemli fırsatlar sunmaktadır. 

Anılan ziyarete ilişkin taslak program ekte yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında söz konusu etkinliğe Vietnam ile hâlihazırda iş yapan, iş yapmayı planlayan ve Vietnam’a yatırım ile ticaret imkânları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen ve katılmayı arzu eden üyelerimizin DEİK (Ecem Mirzaloğlu, Tel: 0212 339 50 18, E-posta: emirzaloglu@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İlgililere duyurulur,


Not: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.